ROJUS | E. Nekrošius

ROJUS | E. Nekrošius

ROJUS | E. Nekrošius

Liepos 24 d.

Festivalio gretas papildo ir režisieriaus Eimanto Nekrošiaus spektaklis „Rojus“, sukurtas pagal Dantės poemos „Dieviškoji komedija“ trečiąją dalį. Liepos 24 d. Valdovų rūmų kieme po atviru dangumi rodomas spektaklis išlaiko loginį bei emocinį „Dieviškosios komedijos“ tęstinumą, bet tuo pačiu yra visavertis savarankiškas režisieriaus darbas.
 
Pagrindinį Dantės vaidmenį atliks aktorius Rolandas Kazlas, o Dantės mylimosios Beatričės – aktorė Ieva Triškauskaitė. Tęsdamas pagrindines spektaklio „Dieviškoji Komedija“ temas E. Nekrošius toliau gilinasi ir aktoriaus Rolando Kazlo padedamas bando suvokti ir atskleisti poeto, kūrėjo minties, nuojautų, vaizduotės, abejonių ir atsakomybės už savo kūrinį kelius.
 
Pirmą kartą spektaklis buvo parodytas 2013 m. Italijos „Olimpico“ teatre – seniausiame pasaulyje teatre po stogu. Po premjeros italų teatro kritikai vienbalsiai teigė, kad E. Nekrošiui pavyko ne tik sukurti vyksmą neleidžiantį atitraukti dėmesio, bet ir pajungti „Olimpico“ teatro energetiką savojo spektaklio emocinei įtaikai kurti. Vėliau E. Nekrošius atnaujintą spektaklį pristatė Vilniuje. Jį Valdovų rūmų kieme vasaros viduryje išvys ir „Midsummer Vilnius“ festivalio svečiai.
 
 
Režisierius Eimuntas Nekrošius
Scenografas Marius Nekrošius
Kotiumų dailininkė Nadežda Gultiajeva
 
 
Vaidina:
Dantė / Rolandas Kazlas
Beatričė/ Ieva Triškauskaitė
Audronis Rūkas
Marija Petravičiūtė
Milda Noreikaitė
Julija Šatkauskaitė
Pijus Ganusauskas
Šarūnas Zenkevičius
Simonas Dovidauskas
Vygandas Vadeiša

Bilietai:  bit.ly/2lCfGKr