APIE FESTIVALĮ

Kai miestas pasineria į vasaros kaitrą, pačioje Vilniaus širdyje įsikuria festivalis „Midsummer Vilnius“, kasmet išjudinantis sostinės pulsą muzikos ir meno ritmu. Valdovų rūmų vartai plačiai veriasi kiekvienam, ieškančiam turiningo atokvėpio ir tampa tikra atgaiva įvairių scenos menų gerbėjams.

Jau penktus metus vyksiantis festivalis miestiečiams ir miesto svečiams pasiūlys kokybišką kultūrinę programą, kurią sudarys 10 itin plataus meninio spektro pasirodymų: nuo klasikos grynuolių – iki populiariosios muzikos gūsio. Nuo gražiausių operų arijų, teatro spektaklių bei judesio magijos po žvaigždėtu dangumi – iki ekspresyvių populiariosios ir avangardinės muzikos sąskambių.

APIE
FESTIVALĮUnikalus miesto festivalis „Midsummer Vilnius“, kasmet vidurvasarį pažadinantis Valdovų rūmų didįjį kiemą, jau įsitvirtino sostinės kultūriniame gyvenime ir tapo neatsiejama vasaros mieste dalimi. Nuo 2016 metų organizuojamas festivalis kiekvienais metais ne tik auga lankytojų skaičiumi, bet ir nustebina naujais kūrybiniais sprendimais.

Atvirumas įvairiems scenos menų žanrams ir originalių kūrybinių iššūkių paieška – išskirtiniai festivalio bruožai, tapę vienais laukiamiausių jo akcentų. Kiekvienais metais žiūrovus nustebina netradicinio formato muzikiniai projektai, tiesiantys tiltus tarp klasikinės ir populiariosios muzikos žanrų. Festivalio scenoje jau skambėjo Andriaus Mamontovo muzika, atlikta kartu su Lietuvos kameriniu orkestru, grupė „Skylė“ surengė įspūdingą pasirodymą su choru „Ąžuoliukas“ ir kt.

Festivalio programoje – ne vien Lietuvos, bet ir žinomų užsienio atlikėjų vardai. Tarp jų – britų dainininkė Joss Stone, grupė „The Tiger Lillies“, Švedijos grupės „Little Dragon“ ir „Highly Sedated“, Armėnijos fortepijono virtuozas Tigranas Hamasyanas ir kiti. Vienas festivalio vakarų visuomet skiriamas „Operai po žvaigždėmis“. Valdovų rūmų kieme festivalis pristatė tokius tarptautinio pripažinimo sulaukusius atlikėjus kaip Asmik Grigorian, Charles Castronovo, Kostą Smoriginą ir kitus šio žanro grandus.

Šiemet, 2020-aisiais, festivalis „Midsummer Vilnius“ ir vėl pakvies švęsti vidurvasarį miesto širdyje – Valdovų rūmų kieme. Kitoks, ypatingas, tačiau ne mažiau kokybiškas ir dar labiau išsiilgtas festivalis džiugins vilniečius ir miesto svečius penkiais vakarais su ryškiais Lietuvos kūrėjais ir atlikėjais. Nors gyvename pokyčių laikotarpyje, tai, kas geriausiai apibrėžia „Midsummer Vilnius“ festivalį, nekis – liepos mėnesį žiūrovus pasitiks ypatinga atmosfera, unikali erdvė ir itin laukiamas gyvo meno džiaugsmas.

MECENATAS