Eiti prie turinio

VIOLETA URMANA.

Gala koncertas

Vilnius, Valdovų rūmai
Kaina
69 

Šių metų „Midsummer Vilnius’23“ festivalį pradedame galinga nata. Pirmąjį vakarą Valdovų rūmų Didžiajame kieme įvyks ilgai lauktas pasaulinio garso operos solistės, Lietuvos operos primadonos – Violetos Urmanos – pasirodymas. Rafinuotą ir subtilią klasikinės muzikos vakaro programą ji atliks drauge su Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos kameriniu orkestru (LKO).

Jau beveik tris dešimtmečius dainuojanti garsiausiuose pasaulio teatruose, Violeta Urmana yra pripažinta koncertų ir rečitalių dainininkė, atliekanti G. Mahlerio, R. Strausso, A. Schoenbergo, H. Berliozo, R. Wagnerio ir G. Verdi muziką garsiausiose Europos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Izraelio ir Japonijos koncertų salėse, bendradarbiaujanti su talentingiausiais dirigentais ir solistais.

V. Urmana yra pelniusi daugybę apdovanojimų: Londone – Karališkosios filharmonijos apdovanojimą dainininkams, Vienoje – Austrijos „Kammersaengerin” titulą. 2014 m. Italijos prezidentas ją apdovanojo ordinu „Stella d’Italia”. Jos gimtinėje, Lietuvoje, jai suteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinas, o 2020 m. ji apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai” Komandoro didžiuoju kryžiumi.

Violeta Urmana – pasauliniu mastu pripažinta kaip viena ryškiausių dabarties dainininkių, ne tik kaip mecosopranas, bet ir kaip dramatinis sopranas. 2021 m. kritikės Irma Foletti ištrauka (Anaclase.com): „Violetos Urmanos vaidinama R. Strauso Klytämnestra pavergė publiką savo galingu įsikūnijimu. Karjerą pradėjusi mecosopranu, vėliau perėjusi į sopraną, o dabar sugrįžusi prie savo pradinio tesitūros diapazono, lietuvių dainininkė išsaugojo savo milžiniškus resursus, vienodai kokybišką instrumentą visame garso aukštyje ir išraiškingumą, kuris kiekvienam žiūrovui sukelia šiurpą, jai pasitelkus savo gilų žemo registro skambesį.”

VIOLETA URMANA.

Gala koncertas

V. Urmana yra nuolatinė didžiausių pasaulio operos teatrų – Niujorko „Metropolitan Opera”, Madrido „Teatro Real”, Barselonos „Gran Teatre del Liceu”, Paryžiaus nacionalinės operos, Berlyno „Deutsche Oper”, Vienos valstybinės operos, Milano „Teatro alla Scala”, Londono Karališkosios operos teatro „Covent Garden” – ir Bairoito, Zalcburgo, Aix-en-Provence, Edinburgo festivalių bei „BBC Proms” viešnia ir pripažinta UNESCO menininkė taikos labui.

Dėl įtempto koncertų grafiko Violeta Urmana Lietuvos scenoje pasirodo gana retai, todėl šis pasirodymas festivalyje – išskirtinė galimybė susitikti su visų mylima soliste gyvai.

Nacionalinis renginio transliuotojas LRT PLIUS

VIOLETA URMANA.

Gala koncertas

Vilnius, Valdovų rūmai
Kaina
69 

Kiti renginiai

Renginių nėra