VIOLETA URMANA IR ALFREDO NIGRO Gala koncertas
07.22

Finaliniame „Midsummer Vilnius’22“ festivalio vakare – bežadis gryno talento patyrimas. Valdovų rūmų Didžiajame kieme skambės neprilygstamos pasaulinio garso operos solistės, Lietuvos operos primadonos Violetos Urmanos balsas duete su italų tenoru Alfredo Nigro. Tai rafinuota ir subtili tobulos dermės dueto programa.

Jau beveik tris dešimtmečius dainuojanti garsiausiuose pasaulio teatruose, Violeta Urmana yra itin pripažinta koncertų ir rečitalių dainininkė, atliekanti G. Mahlerio, R. Strausso, A. Schoenbergo, H. Berliozo, R. Wagnerio ir G. Verdi muziką garsiausiose Europos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Izraelio ir Japonijos koncertų salėse, bendradarbiaujanti su talentingiausiais dirigentais ir solistais. V. Urmana dėl įtempto koncertų grafiko Lietuvos scenoje pasirodo gana retai, todėl šis pasirodymas išskirtinė galimybė su visų mylima soliste susitikti gyvai.

Įspūdingame klasikinės muzikos koncerte taip pat gros Modesto Pitrėno diriguojamas Lietuvos kamerinis orkestras.

V. Urmana yra pelniusi daugybę apdovanojimų: Londone – Karališkosios filharmonijos apdovanojimą dainininkams, Vienoje – Austrijos “Kammersaengerin” titulą. 2014 m. Italijos prezidentas ja apdovanojo ordinu “Stella d’Italia”. Jos gimtinėje Lietuvoje jai suteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinas, o 2020 m. ji apdovanota ordino “Už nuopelnus Lietuvai” Komandoro didžiuoju kryžiumi.

Violeta Urmana pasauliniu mastu pripažinta kaip viena ryškiausių dabarties dainininkių, ne tik kaip mecosopranas, bet ir kaip dramatinis sopranas. 2021 m. kritikės Irma Foletti ištrauka (Anaclase.com): „Violetos Urmanos vaidinama R. Strauso Klytämnestra pavergė publiką savo galingu įsikūnijimu. Karjerą pradėjusi mecosopranu, vėliau perėjusi į sopraną, o dabar sugrįžusi prie savo pradinio tesitūros diapazono, lietuvių dainininkė išsaugojo savo milžiniškus resursus, vienodai kokybišką instrumentą visame garso aukštyje ir išraiškingumą, kuris kiekvienam žiūrovui sukelia šiurpą, jai pasitelkus savo gilų žemo registro skambesį.”

V. Urmana yra nuolatinė didžiausių pasaulio operos teatrų – Niujorko „Metropolitan Opera”, Madrido „Teatro Real”, Barselonos „Gran Teatre del Liceu”, Paryžiaus nacionalinės operos, Berlyno „Deutsche Oper”, Vienos valstybinės operos, Milano „Teatro alla Scala”, Londono Karališkosios operos teatro „Covent Garden” – ir Bairoito, Zalcburgo, Aix-en-Provence, Edinburgo festivalių bei „BBC Proms” viešnia ir pripažinta UNESCO menininkė taikos labui.

Italų tenoras Alfredo Nigro dainuoja Milano “Teatro alla Scala”, Madrido “Teatro Real”, Neapolio Teatro San Carlo, Paryžiaus Nacionalinėje Operoje, Sevilijos Teatro de la Maestranza ir kt. teatruose bei koncertų salėse. A. Nigro dainavo prestižiniame Šuberto festivalyje Švarcenberge (Austrija), Romos Santa Cecilia Auditorijoje, Paryžiaus Eliziejaus laukų teatre, Toronto operos festivalyje, Tokijuje, Kiote, Madride bei Vilniaus operos festivalyje, diriguojant žymiausiems pasaulio dirigentams.

Mecenatas:

Frame